Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
z poziomu ((...)). Czas tego procesu zależy od tego, czy stan M* cząsteczki jest singletowy, czy trypletowy. Stan singletowy dezaktywuje się przez fluorescencję w czasie 108 , trypletowy wymaga ((...)) do poziomu 1 , tracąc energię oscylacyjną w dodatkowym zderzeniu ((...)) Oznaczenia Bkin i Ckin wskazują, że cząsteczki (albo atomy) B i C otrzymały w zderzeniu energię w postaci kinetycznej.
Drugi stan wzbudzenia (M** na rys. 5.25) działa odpychająco. Jeżeli cząsteczka jest wzbudzona do tego stanu, co łatwo może nastąpić w wyniku oddziaływania z wysokoenergetycznym pociskiem, cząsteczka bezzwłocznie dysocjuje (w 1013).
Początkowo cząsteczka jest wzbudzona lokalnie przy pewnym wiązaniu. Energia wzbudzenia rozkłada się szybko na
z poziomu ((...)). Czas tego procesu zależy od tego, czy stan M* cząsteczki jest singletowy, czy trypletowy. Stan singletowy dezaktywuje się przez fluorescencję w czasie 108 , trypletowy wymaga ((...)) do poziomu 1 , tracąc energię oscylacyjną w dodatkowym zderzeniu ((...)) Oznaczenia Bkin i Ckin wskazują, że cząsteczki (albo atomy) B i C otrzymały w zderzeniu energię w postaci kinetycznej.<br> Drugi stan wzbudzenia (M** na rys. 5.25) działa odpychająco. Jeżeli cząsteczka jest wzbudzona do tego stanu, co łatwo może nastąpić w wyniku oddziaływania z wysokoenergetycznym pociskiem, cząsteczka bezzwłocznie dysocjuje (w 1013).<br> Początkowo cząsteczka jest wzbudzona lokalnie przy pewnym wiązaniu. Energia wzbudzenia rozkłada się szybko na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego