Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Głos Pasłęka
Nr: various
Miejsce wydania: Pasłęk
Rok: 2004
książek z królewieckiej biblioteki (których część została ukryta w Pasłęku) do Torunia, znalezieniu skarbu monet w Robitach (około 1000 sztuk) i przekazaniu go do Muzeum Mazurskiego w Olsztynie. Naszą podróż śladami skarbów z Pasłęka i okolic proponuję rozpocząć od Słobit.
Pałac w Słobitach był jednym z największych i najpiękniejszych barokowych zespołów pałacowych w Prusach Wschodnich. Od 1818 r. położony był w powiecie pasłęckim (Kreis Preussisch Holland). Należał do tak zwanych "zamków królewskich" (Konigsschlossern), ponieważ już pierwszy król w Prusach Fryderyk I Hohenzollern (1701-1713) w trakcie swoich podróży po królestwie lubił w nim zatrzymywać się na nocleg.
Wybudowali go w zasadzie
książek z królewieckiej biblioteki (których część została ukryta w Pasłęku) do Torunia, znalezieniu skarbu monet w Robitach (około 1000 sztuk) i przekazaniu go do Muzeum Mazurskiego w Olsztynie. Naszą podróż śladami skarbów z Pasłęka i okolic proponuję rozpocząć od Słobit. <br>Pałac w Słobitach był jednym z największych i najpiękniejszych barokowych zespołów pałacowych w Prusach Wschodnich. Od 1818 r. położony był w powiecie pasłęckim (Kreis Preussisch Holland). Należał do tak zwanych "zamków królewskich" (Konigsschlossern), ponieważ już pierwszy król w Prusach Fryderyk I Hohenzollern (1701-1713) w trakcie swoich podróży po królestwie lubił w nim zatrzymywać się na nocleg. <br>Wybudowali go w zasadzie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego