Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 09.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
hucie, w transporcie. I niestety, weszłam w małżeństwo z alkoholikiem-sadystą.

Był 1972 r., synek miał dwa lata, Danuta jeździła z nim po parku, a tu zaczepia ją dziadek (chudziutki, bladziutki, biały kapelusik, laseczka) - poskarżyć się na życie, brak dzieci i pomocy. Poszła z nim do domu. U dziadka smród, zimno i ciemno, w łóżku zasikana babcia. Posadziła synka na komodzie, umyła babcię, napaliła w piecu, a kiedy wychodziła, dziadek tak patrzył na nią (z uśmiechem, mówi Danuta, ale bardziej z żalem), że jeszcze tego samego dnia zaniosła im zupę.

A potem były kolejne takie domy. Przez następnych 19 lat Danuta
hucie, w transporcie. I niestety, weszłam w małżeństwo z alkoholikiem-sadystą.<br><br>Był 1972 r., synek miał dwa lata, Danuta jeździła z nim po parku, a tu zaczepia ją dziadek (chudziutki, bladziutki, biały kapelusik, laseczka) - poskarżyć się na życie, brak dzieci i pomocy. Poszła z nim do domu. U dziadka smród, zimno i ciemno, w łóżku zasikana babcia. Posadziła synka na komodzie, umyła babcię, napaliła w piecu, a kiedy wychodziła, dziadek tak patrzył na nią (z uśmiechem, mówi Danuta, ale bardziej z żalem), że jeszcze tego samego dnia zaniosła im zupę.<br><br>A potem były kolejne takie domy. Przez następnych 19 lat Danuta
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!