Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
Bicie uczniów - wydawałoby się, pieśń przeszłości w polskich szkołach - nagle znów stało się problemem. Powodem coraz większej liczby skarg na nauczycieli kierowanych do komisji dyscyplinarnych (jedna czwarta wszystkich spraw) są przypadki kar cielesnych. Wychowawcom często przydarza się klaps czy policzek - wymierzone ze złości, a nie jak kiedyś jako kara na zimno (zwykle linijką po łapie) za niesubordynację.

O ile takie emocjonalne reakcje są coraz częstsze, o tyle mniej jest kar konwencjonalnych, jak wyrzucenie ze szkoły czy przeniesienie do innej. Wychowawcy sięgają po nie rzadko, starając się za wszelką cenę uniknąć jasnego uzasadnienia własnych poczynań.

Dochodzi do takich kuriozalnych sytuacji jak choćby
Bicie uczniów - wydawałoby się, pieśń przeszłości w polskich szkołach - nagle znów stało się problemem. Powodem coraz większej liczby skarg na nauczycieli kierowanych do komisji dyscyplinarnych (jedna czwarta wszystkich spraw) są przypadki kar cielesnych. Wychowawcom często przydarza się klaps czy policzek - wymierzone ze złości, a nie jak kiedyś jako kara na zimno (zwykle linijką po łapie) za niesubordynację. <br><br>O ile takie emocjonalne reakcje są coraz częstsze, o tyle mniej jest kar konwencjonalnych, jak wyrzucenie ze szkoły czy przeniesienie do innej. Wychowawcy sięgają po nie rzadko, starając się za wszelką cenę uniknąć jasnego uzasadnienia własnych poczynań. <br><br>Dochodzi do takich kuriozalnych sytuacji jak choćby
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!