Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Głos Pasłęka
Nr: various
Miejsce wydania: Pasłęk
Rok: 2004
Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, uczestniczyli w badaniach cmentarzyska. Badania zostały wznowiono w 2002 roku i są kontynuowane do dnia dzisiejszego. Do chwili obecnej na cmentarzysku zlokalizowano ponad 400 obiektów oraz określono częściowo zasięg cmentarzyska.
Ludność kultury wielbarskiej, zamieszkująca w II-III wieku po Chrystusie malownicze tereny w okolicach Krosna, chowała swoich zmarłych w obrządku birytualnym - część zmarłych chowano w obrządku szkieletowym, zaś część w obrządku ciałopalnym popielnicowym. Jako miejsce pochówku swoich zmarłych wybrano niewielkie wyniesienie - piaszczystą wydmę na tarasie nadzalewowej rzeki Wąska. Dlaczego? Odpowiedzi na pytania takie jak to nie są znane archeologom.
Obiekty zlokalizowane są na głębokości od 40 cm do
Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, uczestniczyli w badaniach cmentarzyska. Badania zostały wznowiono w 2002 roku i są kontynuowane do dnia dzisiejszego. Do chwili obecnej na cmentarzysku zlokalizowano ponad 400 obiektów oraz określono częściowo zasięg cmentarzyska. <br>Ludność kultury wielbarskiej, zamieszkująca w II-III wieku po Chrystusie malownicze tereny w okolicach Krosna, chowała swoich zmarłych w obrządku birytualnym - część zmarłych chowano w obrządku szkieletowym, zaś część w obrządku ciałopalnym popielnicowym. Jako miejsce pochówku swoich zmarłych wybrano niewielkie wyniesienie - piaszczystą wydmę na tarasie nadzalewowej rzeki Wąska. Dlaczego? Odpowiedzi na pytania takie jak to nie są znane archeologom. <br>Obiekty zlokalizowane są na głębokości od 40 cm do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego