Typ tekstu: Książka
Autor: Brzeziński Jerzy
Tytuł: Metodologia badań psychologicznych
Rok: 1996
Może być i tak, że nazbyt oczywiste (z punktu widzenia osoby badanej!) WSH mogą sprowokować osobę badaną do zastanawiania się nad tym, co tak "naprawdę" badacz chce ukryć przed nią i co "naprawdę" eksperyment bada.

Ponieważ, akceptując punkt widzenia Orne'a, nie sposób wyobrazić sobie osobę badaną, która nie przypisywałaby żadnego znaczenia manipulacjom badacza i dla której cel badania byłby całkiem obojętny, zatem trudno byłoby zaaranżować takie badanie naukowe, z którego jego WSH byłyby całkowicie wyeliminowane. Trzeba tedy nie tyle eliminować z badania jego WSH (bo jak to zrobić?), ile poddać je efektywnej kontroli.

Działaniem WSH można wytłumaczyć fakt, że tak mało
Może być i tak, że nazbyt oczywiste (z punktu widzenia osoby badanej!) WSH mogą sprowokować osobę badaną do zastanawiania się nad tym, co tak "naprawdę" badacz chce ukryć przed nią i co "naprawdę" eksperyment bada.<br><br>Ponieważ, akceptując punkt widzenia Orne'a, nie sposób wyobrazić sobie osobę badaną, która nie przypisywałaby żadnego znaczenia manipulacjom badacza i dla której cel badania byłby całkiem obojętny, zatem trudno byłoby zaaranżować takie badanie naukowe, z którego jego WSH byłyby całkowicie wyeliminowane. Trzeba tedy nie tyle eliminować z badania jego WSH (bo jak to zrobić?), ile poddać je efektywnej kontroli. <br><br> Działaniem WSH można wytłumaczyć fakt, że tak mało
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego