Typ tekstu: Książka
Autor: Sarzyński Piotr
Tytuł: Przewodnik po rynku malarstwa
Rok: 1999
także zapłatę kartą kredytową (z wyjątkiem Panoramy i Rynku Sztuki), ale - przypomnę - pobierają wówczas wyższe opłaty, co - nawiasem mówiąc - jest niezgodne z prawem.
Wszystkie domy aukcyjne gwarantują zgodność zamieszczonego w katalogu opisu obrazu ze stanem faktycznym. Jeżeli więc określają, że wystawiony na sprzedaż obraz jest dziełem np. Jacka Malczewskiego, to znaczy, że ponoszą pełną odpowiedzialność za tę informację i gwarantują, iż nie jest to falsyfikat. Dla uwiarygodnienia swych ekspertyz niektóre firmy aukcyjne powołały specjalne rady naukowe (PDA Sztuka, Agra), inne opierają się na opiniach stale współpracujących z nimi ekspertów i konsultantów (ich nazwiska z reguły pomieszczane są w katalogu).
Przyznać należy
także zapłatę kartą kredytową (z wyjątkiem Panoramy i Rynku Sztuki), ale - przypomnę - pobierają wówczas wyższe opłaty, co - nawiasem mówiąc - jest niezgodne z prawem.<br>Wszystkie domy aukcyjne gwarantują zgodność zamieszczonego w katalogu opisu obrazu ze stanem faktycznym. Jeżeli więc określają, że wystawiony na sprzedaż obraz jest dziełem np. Jacka Malczewskiego, to znaczy, że ponoszą pełną odpowiedzialność za tę informację i gwarantują, iż nie jest to falsyfikat. Dla uwiarygodnienia swych ekspertyz niektóre firmy aukcyjne powołały specjalne rady naukowe (PDA Sztuka, Agra), inne opierają się na opiniach stale współpracujących z nimi ekspertów i konsultantów (ich nazwiska z reguły pomieszczane są w katalogu).<br>Przyznać należy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego