Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.04 (3)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
kamienicy każdy urzędnik powie: "Teraz to nie, ale od rana w poniedziałek to już gwarantuję...". Jakby kamienicy dach odpadł np. w poniedziałek, to by się wzięli do roboty nie we wtorek, ale np. w piątek, "bo do weekendu to my już na pewno...".
Określenie "następnego dnia" nic w Warszawie nie znaczy. Liczy się wyłącznie "przed świętami" lub "po świętach", "do wakacji" lub "po wakacjach". I tak dalej, i tak dalej. Jeśli chcemy, żeby coś w mieście naprawiono nie za miesiąc, tylko jutro, to dziś trzeba natychmiast ogłosić dzień wolny. Bo "jak tylko skończymy świętować, to my od razu...".
JAN DOMANIEWSKI

Nie
kamienicy każdy urzędnik powie: "Teraz to nie, ale od rana w poniedziałek to już gwarantuję...". Jakby kamienicy dach odpadł np. w poniedziałek, to by się wzięli do roboty nie we wtorek, ale np. w piątek, "bo do weekendu to my już na pewno...". <br>Określenie "następnego dnia" nic w Warszawie nie znaczy. Liczy się wyłącznie "przed świętami" lub "po świętach", "do wakacji" lub "po wakacjach". I tak dalej, i tak dalej. Jeśli chcemy, żeby coś w mieście naprawiono nie za miesiąc, tylko jutro, to dziś trzeba natychmiast ogłosić dzień wolny. Bo "jak tylko skończymy świętować, to my od razu...".<br>&lt;au&gt;JAN DOMANIEWSKI&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!