Typ tekstu: Książka
Autor: Bilica Jerzy
Tytuł: Telefony z Eufonii. Felietony wygłaszane 1991-1992 w Programie II Polskiego Radia
Rok wydania: 1995
Lata powstania: 1991-1992
na disy. W stroju równomiernie temperowanym zamiana esów na disy nic nie daje. Dis i es brzmią tak samo. Jest to po prostu ten sam czarny klawisz, który zabrzmi jednakowo, jakkolwiekbyśmy go nie nazwali.
Strój równomiernie temperowany, sam w sobie ani dobry, ani zły, wprowadzili w Eufonii dodekafoniści siłą. Nie znaczył dla nich bowiem nic innego, jak tylko urawniłowkę wszystkich półtonów w oktawie. Przez opozycjonistów zastąpiony został - zgodnie z życzeniem większości społeczeństwa - tak zwanym strojem naturalnym.
Naturalnie wykorzystali to skwapliwie aferzyści. Na różnicy między esami a disami, występującej w stroju naturalnym, dorobili się fortun niewyobrażalnie wielkich dla przeciętnego słuchacza. Zgarnąwszy pieniądze
na disy. W stroju równomiernie temperowanym zamiana esów na disy nic nie daje. Dis i es brzmią tak samo. Jest to po prostu ten sam czarny klawisz, który zabrzmi jednakowo, jakkolwiekbyśmy go nie nazwali. <br>Strój równomiernie temperowany, sam w sobie ani dobry, ani zły, wprowadzili w Eufonii dodekafoniści siłą. Nie znaczył dla nich bowiem nic innego, jak tylko urawniłowkę wszystkich półtonów w oktawie. Przez opozycjonistów zastąpiony został - zgodnie z życzeniem większości społeczeństwa - tak zwanym strojem naturalnym. <br>Naturalnie wykorzystali to skwapliwie aferzyści. Na różnicy między esami a disami, występującej w stroju naturalnym, dorobili się fortun niewyobrażalnie wielkich dla przeciętnego słuchacza. Zgarnąwszy pieniądze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!