Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 03.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
w załatwianiu tym ludziom pracy. Byli żołnierze zostają instruktorami w wojsku i policji, szkolą swoich następców, ale też trafiają do ochrony ważnych obiektów strategicznych i udzielają konsultacji lokalnym władzom.

W Polsce po zakończeniu służby słuch o byłych antyterrorystach ginie. - Idą na renty, emerytury, zwalniają się na własną prośbę albo są zwalniani z innych powodów, dotychczasowy pracodawca wypłaca im wszystkie zaległe należności i tyle. Mają przecież swoje życie prywatne, są wolnymi ludźmi, nikt nie ma prawa w ich sprawy ingerować - mówi Alicja Hytrek, rzecznik prasowy MSWiA.

W czasach, kiedy zagrożeniem są nie tylko gangi przestępcze, ale też międzynarodowy terroryzm, tak interpretowane prawo
w załatwianiu tym ludziom pracy. Byli żołnierze zostają instruktorami w wojsku i policji, szkolą swoich następców, ale też trafiają do ochrony ważnych obiektów strategicznych i udzielają konsultacji lokalnym władzom.<br><br>W Polsce po zakończeniu służby słuch o byłych antyterrorystach ginie. - Idą na renty, emerytury, zwalniają się na własną prośbę albo są zwalniani z innych powodów, dotychczasowy pracodawca wypłaca im wszystkie zaległe należności i tyle. Mają przecież swoje życie prywatne, są wolnymi ludźmi, nikt nie ma prawa w ich sprawy ingerować - mówi Alicja Hytrek, rzecznik prasowy MSWiA.<br><br>W czasach, kiedy zagrożeniem są nie tylko gangi przestępcze, ale też międzynarodowy terroryzm, tak interpretowane prawo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego