Typ tekstu: Książka
Autor: Zarzycki Jan
Kuryszko Jan
Tytuł: Anatomia mikroskopowa zwierząt i człowieka
Rok: 1995
podskórnej występuje warstwa okostnowa.
Podeszwa rogotwórcza ma na powierzchni brodawki skierowane ku dołowi, które wytwarzają róg rureczkowy. Podobnie jak ściana rogotwórcza zawiera ona warstwę okostnową.
Strzałka rogotwórcza ma budowę podobną jak podeszwa rogotwórcza, z tym że w tym miejscu występuje dobrze wykształcona warstwa podskórna.
Opuszki są zbudowane z tkanki łącznej zwartej, zawierającej przeplatające się ze sobą pęczki włókien kolagenowych oraz sieć włókien sprężystych, a także skupienia tkanki tłuszczowej.
Puszka rogowa. Stanowi ona futerał okrywający wszystkie części odżywa i tworzywa kopyta, utworzony z grubej i twardej warstwy rogowej. W obrębie puszki rogowej rozróżnia się dwa rodzaje rogu: rureczkowy i listewkowy. Pierwszy wytwarzają
podskórnej występuje warstwa okostnowa.<br>Podeszwa rogotwórcza ma na powierzchni brodawki skierowane ku dołowi, które wytwarzają róg rureczkowy. Podobnie jak ściana rogotwórcza zawiera ona warstwę okostnową.<br>Strzałka rogotwórcza ma budowę podobną jak podeszwa rogotwórcza, z tym że w tym miejscu występuje dobrze wykształcona warstwa podskórna.<br>Opuszki są zbudowane z tkanki łącznej zwartej, zawierającej przeplatające się ze sobą pęczki włókien kolagenowych oraz sieć włókien sprężystych, a także skupienia tkanki tłuszczowej.<br>Puszka rogowa. Stanowi ona futerał okrywający wszystkie części odżywa i tworzywa kopyta, utworzony z grubej i twardej warstwy rogowej. W obrębie puszki rogowej rozróżnia się dwa rodzaje rogu: rureczkowy i listewkowy. Pierwszy wytwarzają
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego