Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Roman
Tytuł: Podstawy ekonomii
Rok: 2000
niemieckiego statystyka Ernesta Engla (1821-1896) i dlatego noszą nazwę praw Engla, a ich graficzne odzwierciedlenie - krzywych Engla.

Pierwsza prawidłowość dotyczy relacji między wzrostem dochodu a wydatkami na żywność. Badając budżety gospodarstw domowych Engel stwierdził, że wraz ze wzrostem dochodu spada udział wydatków na żywność. Oznacza to, że wydatki na żywność rosną w tempie wolniejszym od przyrostu dochodu, czyli względna zmiana popytu na żywność jest mniejsza od względnej zmiany dochodu. Współczynnik dochodowej elastyczności popytu na żywność zawarty jest w przedziale (rys. 4.13a).
Inaczej zachowują się wydatki na odzież i mieszkanie. Udział tych wydatków na ogół nie zmienia się wraz ze
niemieckiego statystyka Ernesta Engla (1821-1896) i dlatego noszą nazwę praw Engla, a ich graficzne odzwierciedlenie - krzywych Engla.<br><br>Pierwsza prawidłowość dotyczy relacji między wzrostem dochodu a wydatkami na żywność. Badając budżety gospodarstw domowych Engel stwierdził, że wraz ze wzrostem dochodu spada udział wydatków na żywność. Oznacza to, że wydatki na żywność rosną w tempie wolniejszym od przyrostu dochodu, czyli względna zmiana popytu na żywność jest mniejsza od względnej zmiany dochodu. Współczynnik dochodowej elastyczności popytu na żywność zawarty jest w przedziale &lt;gap&gt; (rys. 4.13a).<br>Inaczej zachowują się wydatki na odzież i mieszkanie. Udział tych wydatków na ogół nie zmienia się wraz ze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!