Jak zagłosować na Młodzieżowe Słowo Roku?

Jak zagłosować na Młodzieżowe Słowo Roku 2021?
 
Zakończyliśmy plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku.
 
 
 
To już 6. edycja plebiscytu, który na trwałe zmienia język polski. Dzięki Waszym głosom słowa takie, jak jesieniara, dwudzionek i XD trafiają na salony i pod strzechy. Dołącz do zabawy i wyznaczaj trendy! Wykaż się kreatywnością i zgarnij nagrody.
Jakie słowo stanie na szczycie podium w tym roku? Decyzja należy także do Ciebie!
 
Jak wziąć udział w plebiscycie?
1. Plebiscyt zakończony.
2. W formularzu wpisz słowo wraz z informacją, co ono znaczy.
3. Możesz dodać także przykład jego użycia.
4. UWAGA! Młodzieżowe Słowo Roku nie musi być nowe ani slangowe. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka w opisywaniu rzeczywistości.
5. Twoje zgłoszenie trafi do bazy plebiscytu, kto wie – może zostanie docenione przez Jury i otrzymasz nagrodę lub zostanie słowem roku? Spiesz się, propozycje słów wraz z opisem można zgłaszać tylko w okresie od 12 października 2021 r. do 7 listopada 2021 r.
6. Następnie Jury przeanalizuje bazę zgłoszeń i wyłoni 20 najczęściej proponowanych w pierwszym etapie regulaminowych słów.
7. 15 listopada 2021 r. ruszy II etap plebiscytu. Opublikujemy tę listę w postaci formularza jednokrotnego wyboru, wówczas ponownie możesz wziąć udział w zabawie, tym razem już oddając swój głos na JEDNO z wyłonionych po I etapie topowych słów tego sezonu. Ten etap głosowania zakończy się 30.11.2021 r. o północy.
 
Uwaga NAGRODY!
Z puli zgłoszeń pierwszego etapu Jury wybierze trzy zgłoszenia, które uzna za najciekawsze i przyzna Nagrodę Jury oraz dwa wyróżnienia. Autorzy tych zgłoszeń otrzymają nagrody książkowe od PWN.
 
Zwycięzców poznamy na początku grudnia.
 
Podobnie jak w poprzednich edycjach w plebiscycie nie będą notowane m.in. słowa obraźliwe, szerzące mowę nienawiści, godzące w dobre imię konkretnych osób, szkodliwe społecznie – konkretną listę wykluczeń znajdziecie w Regulaminie – zachęcamy do lektury.
 
O przebiegu plebiscytu będziemy informować za pośrednictwem strony sjp.pwn.pl w sekcji Plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku. Śledź nas także na Facebooku: PWN Moc wiedzy. Będziemy Cię informować, intrygować i inspirować. :)
 
Informacja dotycząca ochrony danych: Twoje dane są u nas bezpieczne! Zapoznaj się z polityką prywatności naszego serwisu.
 
Zaktualizowano: 1.12.2021
 
 
 
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego