Jak zagłosować na Młodzieżowe Słowo Roku?
Zakończyliśmy już II etap plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku. Wyniki plebiscytu poznamy 7 grudnia.

To już 8. edycja plebiscytu, który na trwałe zmienia język polski. Dzięki Waszym głosom słowa takie, jak essa, jesieniara, dwudzionek, śpiulkolot i XD trafiają na salony i pod strzechy.
Jakie słowo stanie na szczycie podium w tym roku?
Młodzieżowe Słowo Roku nie musi być nowe, slangowe ani najczęściej używane w danym roku.
Zgodnie z zasadami plebiscytu, jest ono wyłaniane w dwóch etapach:
● do pierwszego etapu plebiscytu mogło być zgłoszone każde słowo. Następnie Jury w składzie: Anna Wileczek (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) (przew. Jury), Ewa Kołodziejek (Uniwersytet Szczeciński), Marek Łaziński (Uniwersytet Warszawski), Bartek Chaciński („Polityka”) dokonali analizy zgłoszeń;
● do drugiego etapu głosowania przeszły najczęściej zgłaszane w pierwszym etapie słowa, które jednocześnie były zgodne z regulaminem. W drugim etapie zaprezentowaliśmy listę 20 słów, spośród których głosami internautów wyłonimy zwycięskie słowo.
Uwaga NAGRODY!
Z puli zgłoszeń pierwszego etapu Jury wybierze trzy zgłoszenia, które uzna za najciekawsze i przyzna Nagrodę Jury oraz dwa wyróżnienia. Autorzy tych zgłoszeń otrzymają nagrody książkowe od PWN.
Zwycięzców poznamy 7 grudnia.
Podobnie jak w poprzednich edycjach w plebiscycie nie będą notowane m.in. słowa obraźliwe, szerzące mowę nienawiści, godzące w dobre imię konkretnych osób, szkodliwe społecznie – konkretną listę wykluczeń znajdziecie w Regulaminie – zachęcamy do lektury.
O przebiegu plebiscytu informujemy za pośrednictwem strony sjp.pwn.pl w sekcji Plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku. Śledź nas także na Facebooku: PWN Moc wiedzy. Będziemy Cię informować, intrygować i inspirować. :)
Informacja dotycząca ochrony danych: Twoje dane są u nas bezpieczne! Zapoznaj się z Polityką prywatności naszego serwisu.
Zaktualizowano: 30.11.2023