Jak zagłosować na Młodzieżowe Słowo Roku?

Jak zagłosować na Młodzieżowe Słowo Roku 2022?
 
Poznaj finałową 20-stkę. Zagłosuj na swojego faworyta!
 
 
 
To już 7. edycja plebiscytu, który na trwałe zmienia język polski. Dzięki Waszym głosom słowa takie, jak jesieniara, dwudzionek, śpiulkolot i XD trafiają na salony i pod strzechy. Dołącz do zabawy i wyznaczaj trendy! Wykaż się kreatywnością i zgarnij nagrody.
Jakie słowo stanie na szczycie podium w tym roku? Decyzja należy także do Ciebie!
 
Jak wziąć udział w plebiscycie?
1. Skorzystaj z formularza, który znajdziesz TUTAJ.
2. W formularzu wpisz słowo wraz z informacją, co ono znaczy.
3. Możesz dodać także przykład jego użycia.
4. UWAGA! Młodzieżowe Słowo Roku nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka w opisywaniu rzeczywistości.
5. Twoje słowo trafi do bazy plebiscytu. Propozycje słów można zgłaszać od 11 października 2022 r. do 8 listopada 2022 r.
6. Następnie Jury przeanalizuje bazę zgłoszeń i wyłoni 20 najczęściej proponowanych w pierwszym etapie regulaminowych słów.
7. Podczas analizy zgłoszeń Jury może się konsultować z przedstawicielami młodzieży szkolnej.
8. 15 listopada 2022 r. ruszy II etap plebiscytu. Opublikujemy tę listę w postaci formularza jednokrotnego wyboru, wówczas ponownie możesz wziąć udział w zabawie, tym razem już oddając swój głos na JEDNO z wyłonionych po I etapie topowych słów tego sezonu. Ten etap głosowania zakończy się 30.11.2022 r. o północy.
 
Uwaga NAGRODY!
Z puli zgłoszeń pierwszego etapu Jury wybierze trzy zgłoszenia, które uzna za najciekawsze i przyzna Nagrodę Jury oraz dwa wyróżnienia. Autorzy tych zgłoszeń otrzymają nagrody książkowe od PWN.
 
Zwycięzców poznamy na początku grudnia.
 
 
Podobnie jak w poprzednich edycjach w plebiscycie nie będą notowane m.in. słowa obraźliwe, szerzące mowę nienawiści, godzące w dobre imię konkretnych osób, szkodliwe społecznie – konkretną listę wykluczeń znajdziecie w Regulaminie – zachęcamy do lektury.
 
 
O przebiegu plebiscytu będziemy informować za pośrednictwem strony sjp.pwn.pl w sekcji Plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku. Śledź nas także na Facebooku: PWN Moc wiedzy. Będziemy Cię informować, intrygować i inspirować. :)
 
Informacja dotycząca ochrony danych: Twoje dane są u nas bezpieczne! Zapoznaj się z Polityką prywatności naszego serwisu.
 
Zaktualizowano: 15.11.2022
 
 
 
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!