Jak zagłosować na Młodzieżowe Słowo Roku?

 
Jak zagłosować na Młodzieżowe Słowo Roku?
 
 
Po raz piąty zapraszamy do udziału w najfajniejszym plebiscycie roku! Śledzimy i wyznaczamy trendy – dołącz do tej językowej rewolucji. Jesieniary i alternatywki na dobre zadomowiły się w codziennej polszczyźnie. Jakie słowo wygra w tym roku? Decyzja należy także do Ciebie!
 
Jak wziąć udział w plebiscycie?
1. Skorzystaj z formularza, który znajdziesz TUTAJ.
2. W formularzu wpisz słowo wraz z informacją, co ono znaczy.
3. Możesz dodać także przykład jego użycia.
4. UWAGA! Młodzieżowe Słowo Roku nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka w opisywaniu rzeczywistości.
5. Propozycje słów można zgłaszać od 19 października 2020 r. do 30 listopada 2020 r.
 
 
Uprzedzamy, że nie będziemy przyjmować zgłoszeń słów negujących pandemię, potrzebę noszenia masek i innych środków ochrony przed COVID-19. Nie notujemy też słów obraźliwych i szerzących mowę nienawiści, których zgłaszanie zabronione jest w regulaminie. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem.
 
Nadsyłane słowa będziemy regularnie publikować na stronach sjp.pwn.pl w sekcji Plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku. Śledź nas także na Facebooku: PWN Moc wiedzy. Będziemy Cię informować, intrygować i inspirować :)
 
Informacja dotycząca ochrony danych: Twój adres elektroniczny nie będzie przekazywany osobom trzecim! Nasi abonenci otrzymują co pewien czas informacje dotyczące nowości i ciekawostek zamieszczanych w serwisie, a także interesujących ofert wydawnictwa. Przeczytaj więcej o ochronie danych osobowych w naszym serwisie.
 
Zaktualizowano: 16.10.2020
 
 
 
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego