Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
6.13) znajduje się w równowadze wówczas, gdy wysięgnik jest ustawiony, względem układu współrzędnych x1 y1, pod kątem 4,0.
Na rysunku 6.20 przedstawiono przebiegi RWxf . Zostały one obliczone na podstawie poprzednich wyników. Dla kąta 4,0 otrzymuje się RWx21kN, RWy20kN, MW20kNm. Są to obciążenia stanowiące podstawę do wyboru łożyska wieńcowego na podstawie obciążeń występujących podczas odspajania. Obciążenia łożyska wieńcowego, powstałe w wyniku zahamowania opuszczanego osprzętu, są relatywnie małe. Ponieważ jest to stwierdzenie o charakterze ogólnym, więc musi być zweryfikowane w każdym konkretnym przypadku.
Na rysunku 6.21 są przedstawione przebiegi sił bezwładności, obciążających koparkę w chwili zatrzymania ruchu osprzętu
6.13) znajduje się w równowadze wówczas, gdy wysięgnik jest ustawiony, względem układu współrzędnych x1 y1, pod kątem 4,0.<br>Na rysunku 6.20 przedstawiono przebiegi RWxf &lt;gap&gt;. Zostały one obliczone na podstawie poprzednich wyników. Dla kąta 4,0 otrzymuje się RWx21kN, RWy20kN, MW20kNm. Są to obciążenia stanowiące podstawę do wyboru łożyska wieńcowego na podstawie obciążeń występujących podczas odspajania. Obciążenia łożyska wieńcowego, powstałe w wyniku zahamowania opuszczanego osprzętu, są relatywnie małe. Ponieważ jest to stwierdzenie o charakterze ogólnym, więc musi być zweryfikowane w każdym konkretnym przypadku.<br>Na rysunku 6.21 są przedstawione przebiegi sił bezwładności, obciążających koparkę w chwili zatrzymania ruchu osprzętu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego