Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 1121
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1966
wyleżeć się na plaży, nakąpać i absolutnie wypocząć systemem błogiego nieróbstwa - to tylko plaże Bułgarii.
Natomiast Jugosławia jest wspaniała widokowo. Tu jest atrakcyjnie, sensacyjnie. Tu się można przenicować na wylot od patrzenia, od gapienia i od "ochów" i "achów" nad cudownościami krajobrazu. Z kąpielą morską jest gorzej, z plażowaniem całkiem źle. Brzeg skalisty. Niekiedy leży się na dwóch metrach kwadratowych... płyty betonowej.
Autostradę adriatycką warto zobaczyć choć raz w życiu. Ale można to uczynić nie w okresie szczytowego szału. Wydaje się, że najlepszym do tego okresem byłby maj, czerwiec, lub wrzesień. ładnie i ciepło. Pola campingowe pustawe, taniej, ciszej.


LIST OD
wyleżeć się na plaży, &lt;orig&gt;nakąpać&lt;/orig&gt; i absolutnie wypocząć systemem błogiego nieróbstwa - to tylko plaże Bułgarii. <br>Natomiast Jugosławia jest wspaniała widokowo. Tu jest atrakcyjnie, sensacyjnie. Tu się można przenicować na wylot od patrzenia, od gapienia i od "ochów" i "achów" nad cudownościami krajobrazu. Z kąpielą morską jest gorzej, z plażowaniem całkiem źle. Brzeg skalisty. Niekiedy leży się na dwóch metrach kwadratowych... płyty betonowej. <br>Autostradę adriatycką warto zobaczyć choć raz w życiu. Ale można to uczynić nie w okresie szczytowego szału. Wydaje się, że najlepszym do tego okresem byłby maj, czerwiec, lub wrzesień. ładnie i ciepło. Pola campingowe pustawe, taniej, ciszej. <br>&lt;gap&gt; &lt;/div&gt;<br><br>&lt;page nr=13&gt; &lt;div&gt;&lt;tit&gt;LIST OD
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego