Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 771
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1960
Pragi po lodzie przez Wisłę, a dalej ulicą Ludną i Książęcą zaczęli napływać mieszkańcy Stolicy.
Wśród ruin Stolicy płoną jeszcze gmachy. Niemcy wysadzają tunel linii średnicowej przy Nowym Świecie i Alejach Jerozolimskich. Wylatuje także podminowany wiadukt żoliborski.
"Warszawa jest dzisiaj wymarłym miastem" - mówi tytuł pierwszego reportażu z wyzwolonej Stolicy w "Życiu Warszawy" z czwartku dnia 18 stycznia.
Wśród gruzów i ruin widać ekipy pracowników elektrowni, gazowni, wodociągów i innych przedsiębiorstw miejskich. Przystąpili oni do beznadziejnych na pozór prób uruchomienia tych urządzeń.
Saperzy polscy i radzieccy poszukują min i niewypałów. Na ruinach domów pojawiają się napisy: "Min niet" - "Min nie ma".
Przez
Pragi po lodzie przez Wisłę, a dalej ulicą Ludną i Książęcą zaczęli napływać mieszkańcy Stolicy.<br>Wśród ruin Stolicy płoną jeszcze gmachy. Niemcy wysadzają tunel linii średnicowej przy Nowym Świecie i Alejach Jerozolimskich. Wylatuje także podminowany wiadukt żoliborski.<br>"Warszawa jest dzisiaj wymarłym miastem" - mówi tytuł pierwszego reportażu z wyzwolonej Stolicy w "Życiu Warszawy" z czwartku dnia 18 stycznia.<br>Wśród gruzów i ruin widać ekipy pracowników elektrowni, gazowni, wodociągów i innych przedsiębiorstw miejskich. Przystąpili oni do beznadziejnych na pozór prób uruchomienia tych urządzeń.<br>Saperzy polscy i radzieccy poszukują min i niewypałów. Na ruinach domów pojawiają się napisy: "Min &lt;foreign&gt;niet&lt;/&gt;" - &lt;transl&gt;"Min nie ma"&lt;/&gt;.<br>Przez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego