Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 771
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1960
serdecznie, drodzy moi, za niezasłużone zupełnie słowa waszego uznania. Już samo spojrzenie na was, na te wyćwiczone i do działania ochotne szeregi największą są dla mnie nagrodą. A jak miło, jak błogo popatrzeć, gdy tak w zwartym szeregu stanie karna drużyna strażacka, gotowa na dane hasło wystąpić do walki z żywiołem.
Niechże się ta szczytna idea krzewi, niech się bujnie rozplenia i niech coraz szersze zatacza kręgi. A wy ochotni żołnierze tej wielkiej armii, tak jak dzielnymi reprezentantami gorliwymi. Idei strażackiej pionierami się stańcie.
Niech żyje straż ochotnicza!


Na cześć inżyniera

Jest jeden zawód na świecie, który dziś wszystkie inne zawody
serdecznie, drodzy moi, za niezasłużone zupełnie słowa waszego uznania. Już samo spojrzenie na was, na te wyćwiczone i do działania ochotne szeregi największą są dla mnie nagrodą. A jak miło, jak błogo popatrzeć, gdy tak w zwartym szeregu stanie karna drużyna strażacka, gotowa na dane hasło wystąpić do walki z żywiołem.<br>Niechże się ta szczytna idea krzewi, niech się bujnie rozplenia i niech coraz szersze zatacza kręgi. A wy ochotni żołnierze tej wielkiej armii, tak jak dzielnymi reprezentantami gorliwymi. Idei strażackiej pionierami się stańcie.<br>Niech żyje straż ochotnicza!&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt; Na cześć inżyniera &lt;/&gt;<br><br>Jest jeden zawód na świecie, który dziś wszystkie inne zawody
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego