Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
często są postrzegane szkoły niepubliczne.
Przy takim nastawieniu opinii nie jest łatwo się przebić.
Zdzieranie raz przylepionej etykiety wymaga czasu.
W konserwatywnym Krakowie ponadpodstawowe szkoły niepubliczne nie mają, jak na razie, zbyt dobrej marki.
Zdecydowanie większym powodzeniem cieszą się stare i sprawdzone przez pokolenia licea, które z dumą zakładają Stowarzyszenia Absolwentów.
Zaufaniem można ewentualnie obdarzyć jedną, może dwie średnie szkoły niepubliczne.
W lepszej sytuacji są podstawówki, te zdołały już zyskać zwolenników.
Podobnie rzecz się ma w Poznaniu.
Inaczej w Warszawie. Tam obok kilku renomowanych liceów, kwitną szkoły społeczne i prywatne, do których posyłają swoje dzieci artyści, biznesmeni i niektórzy politycy.
Czas
często są postrzegane szkoły niepubliczne.<br>Przy takim nastawieniu opinii nie jest łatwo się przebić.<br>Zdzieranie raz przylepionej etykiety wymaga czasu.<br>W konserwatywnym Krakowie ponadpodstawowe szkoły niepubliczne nie mają, jak na razie, zbyt dobrej marki.<br>Zdecydowanie większym powodzeniem cieszą się stare i sprawdzone przez pokolenia licea, które z dumą zakładają Stowarzyszenia Absolwentów.<br>Zaufaniem można ewentualnie obdarzyć jedną, może dwie średnie szkoły niepubliczne.<br>W lepszej sytuacji są podstawówki, te zdołały już zyskać zwolenników.<br>Podobnie rzecz się ma w Poznaniu.<br>Inaczej w Warszawie. Tam obok kilku renomowanych liceów, kwitną szkoły społeczne i prywatne, do których posyłają swoje dzieci artyści, biznesmeni i niektórzy politycy.<br>Czas
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego