Typ tekstu: Książka
Autor: Włodarczyk Jarosław
Tytuł: Wędrówki niebieskie
Rok: 1999
ta budziła podziw wśród innych ludów, może świadczyć ustęp z ósmej pieśni Odysei Homera (VIII p.n.e.), opisującej pobyt Odyseusza u Feaków. Alkinoos, król Feaków, twierdził, że ich okręty:



Wielu historyków doszukuje się w opisach życia mitycznych Feaków "mglistych wspomnień" Greków o cywilizacji kreteńskiej.
Bezpośrednimi spadkobiercami Kreteńczyków stali się Achajowie z Grecji mykeńskiej, których morska ekspansja rozpoczęła się w XV wieku p.n.e., gdy załamała się potęga Krety. Achajowie musieli dysponować potężną flotą, skoro w tym czasie Egipcjanie posłużyli się greckim terminem nous na określenie okrętu. Statki pod egipską banderą penetrowały wówczas wody Morza Czerwonego.
Wraz z upadkiem kultury
ta budziła podziw wśród innych ludów, może świadczyć ustęp z ósmej pieśni Odysei Homera (VIII p.n.e.), opisującej pobyt Odyseusza u Feaków. Alkinoos, król Feaków, twierdził, że ich okręty:<br><br>&lt;gap&gt;<br><br>Wielu historyków doszukuje się w opisach życia mitycznych Feaków "mglistych wspomnień" Greków o cywilizacji kreteńskiej.<br>Bezpośrednimi spadkobiercami Kreteńczyków stali się Achajowie z Grecji mykeńskiej, których morska ekspansja rozpoczęła się w XV wieku p.n.e., gdy załamała się potęga Krety. Achajowie musieli dysponować potężną flotą, skoro w tym czasie Egipcjanie posłużyli się greckim terminem nous na określenie okrętu. Statki pod egipską banderą penetrowały wówczas wody Morza Czerwonego.<br>Wraz z upadkiem kultury
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego