Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 12(32)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
ściśnięte kręgi, żebra i żołądek, wrzynające się w miękką skórę żelazne haftki i twarde fiszbiny. To stąd wzięła się słynna różnica: mężczyźni oddychają przeponą i używają pełnego głosu, kobiety jedynie szczytami płuc i mówią ciszej.
Gorset to synteza teorii o kobiecej skłonności do poświęceń, chęci podobania się za wszelką cenę. Alegoria XIX-wiecznego społeczeństwa - na pokaz olśniewające tafty i koronki sukni, pod spodem masochistyczna konstrukcja z grubego płótna i zdeformowane ciało.

Płaska pierś chłopca

W 1889 r. paryski projektant Paul Poiret wylansował, zamiast krynolin, suknie odcinane pod biustem lub drapowane na biodrach. Gorset psuł całą linię. Kazał go więc przeciąć na
ściśnięte kręgi, żebra i żołądek, wrzynające się w miękką skórę żelazne haftki i twarde fiszbiny. To stąd wzięła się słynna różnica: mężczyźni oddychają przeponą i używają pełnego głosu, kobiety jedynie szczytami płuc i mówią ciszej. <br>Gorset to synteza teorii o kobiecej skłonności do poświęceń, chęci podobania się za wszelką cenę. Alegoria XIX-wiecznego społeczeństwa - na pokaz olśniewające tafty i koronki sukni, pod spodem masochistyczna konstrukcja z grubego płótna i zdeformowane ciało. <br><br>&lt;tit&gt;Płaska pierś chłopca&lt;/&gt;<br><br>W 1889 r. paryski projektant Paul Poiret wylansował, zamiast krynolin, suknie odcinane pod biustem lub drapowane na biodrach. Gorset psuł całą linię. Kazał go więc przeciąć na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!