Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
r. i prowadził do 1939 r., kiedy to oficjalnie otwarto tor na Służewcu. Pierwszą gonitwę na tym obiekcie wygrał ogier Felsztyn.
Przed wybuchem wojny na warszawskim torze biegało ponad 1000 koni (w tym kilkanaście arabów). Szybko pojawiały się kolejne tory w innych miastach: Poznaniu, Lwowie, a także w Lublinie.

Polacy, Amerykanie i araby

Służewiec słynie z wyścigów koni arabskich. Organizuje ich najwięcej na świecie. Dzięki takiej ilości wyścigów możliwa jest dobra selekcja koni.
Wśród miłośników koni krąży opinia, że tak naprawdę arabami interesują się tylko snoby, w większości Polacy i Amerykanie. Jednak duża popularność, jaką cieszą się wyścigi na Służewcu, przeczy
r. i prowadził do 1939 r., kiedy to oficjalnie otwarto tor na Służewcu. Pierwszą gonitwę na tym obiekcie wygrał ogier Felsztyn.<br>Przed wybuchem wojny na warszawskim torze biegało ponad 1000 koni (w tym kilkanaście arabów). Szybko pojawiały się kolejne tory w innych miastach: Poznaniu, Lwowie, a także w Lublinie.<br><br>&lt;tit&gt;Polacy, Amerykanie i araby&lt;/&gt;<br><br>Służewiec słynie z wyścigów koni arabskich. Organizuje ich najwięcej na świecie. Dzięki takiej ilości wyścigów możliwa jest dobra selekcja koni.<br>Wśród miłośników koni krąży opinia, że tak naprawdę arabami interesują się tylko snoby, w większości Polacy i Amerykanie. Jednak duża popularność, jaką cieszą się wyścigi na Służewcu, przeczy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego