Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
1944 r. doprowadzono do formalnego zawarcia umowy o pełnej współpracy w dziedzinie politycznej i wojskowej. Kontakty, a następnie szczere i ścisłe współdziałanie ludowców i komunistów na tym terenie odegrały doniosłą rolę w powstaniu władzy ludowej na Kielecczyźnie.
Również Robotnicza Partia Polskich Socjalistów działająca w powiatach koneckim i opoczyńskim z Wacławem Armadą na czele poszła na ścisła współpracę z PPR i AL, a utworzony przez nią oddział partyzancki Milicji Ludowej dowodzony przez Ludwika Borowieckiego "Młota" przeszedł do Armii Ludowej.
Współpraca PPR z radykalnymi ludowcami układała się pomyślnie także w Pińczowskiem.
Proces radykalizacji społeczeństwa na interesującym nas terenie znacznie wzmógł się na wiosnę
1944 r. doprowadzono do formalnego zawarcia umowy o pełnej współpracy w dziedzinie politycznej i wojskowej. Kontakty, a następnie szczere i ścisłe współdziałanie ludowców i komunistów na tym terenie odegrały doniosłą rolę w powstaniu władzy ludowej na Kielecczyźnie.<br>Również Robotnicza Partia Polskich Socjalistów działająca w powiatach koneckim i opoczyńskim z Wacławem Armadą na czele poszła na ścisła współpracę z PPR i AL, a utworzony przez nią oddział partyzancki Milicji Ludowej dowodzony przez Ludwika Borowieckiego "Młota" przeszedł do Armii Ludowej.<br>Współpraca PPR z radykalnymi ludowcami układała się pomyślnie także w Pińczowskiem.<br>Proces radykalizacji społeczeństwa na interesującym nas terenie znacznie wzmógł się na wiosnę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego