Typ tekstu: Książka
Autor: red. Gomulicka Barbara
Tytuł: Pisarze polskiego oświecenia
Rok: 1996
Iona with Other Poems („Dziennik Wileński" 1824 t.2), ale jednocześnie wydał Retorykę dla szkół podstawowych przez pytania i odpowiedzi (Wilno 1824), a w „Wiadomościach Brukowych" umieścił żartobliwe i złośliwe artykuły w rodzaju Sądu Minerwy, Opisania publicznych i prywatnych bibliotek w miasteczku Persztelach lub Porównania życia Szurłowskiego i Baki na wzór Plutarcha – pamfletu na romantyczność, którą właśnie Baka wynalazł, wywołując przy jej pomocy umarłych z grobu i zaludniając nimi opustoszałe ostępy oraz dzikie szczyty gór. On też „wyprowadził poezję ze szpitala wariatów, dokąd ją poprzednicy jego zaprowadzili, i przeniósł do swojej książki".

Nie wydaje się wszakże, aby
Iona with Other Poems (&#132;Dziennik Wileński" 1824 t.2), ale jednocześnie wydał Retorykę dla szkół podstawowych przez pytania i odpowiedzi (Wilno 1824), a w &#132;Wiadomościach Brukowych" umieścił żartobliwe i złośliwe artykuły w rodzaju Sądu Minerwy, Opisania publicznych i prywatnych bibliotek w miasteczku Persztelach lub Porównania życia Szurłowskiego i Baki na wzór Plutarcha &#150; pamfletu na romantyczność, którą właśnie Baka wynalazł, wywołując przy jej pomocy umarłych z grobu i zaludniając nimi opustoszałe ostępy oraz dzikie szczyty gór. On też &#132;wyprowadził poezję ze szpitala wariatów, dokąd ją poprzednicy jego zaprowadzili, i przeniósł do swojej książki".<br><br> Nie wydaje się wszakże, aby
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!