Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
jeszcze w ubiegłym tysiącleciu.
• Pochodzi od głebokiego koloru wody w oceanie, który otacza wyspę.
• Nie bez znaczenia jest jeszcze specyficzny, wilgotny i ciepły mikroklimat, dzięki któremu na wyspie prawie przez cały rok jest zielono.

METROfakty / Irlandia w liczbach

• Zajmuje większą część wyspy Irlandia u zachodnich wybrzeży Wielkiej Brytanii.
• Obszar 70 283 km kw.
• Graniczy na północnym wschodzie z należącą do Wielkiej Brytanii Irlandią Północną.
• Północne i zachodnie wybrzeża Irlandii oblewa Ocean Atlantycki, wschodnie i południowo-wschodnie Morze Irlandzkie i Kanał św. Jerzego.
• Podzielona administracyjnie na 4 prowincje z 29 hrabstwami oraz 4 tzw. miasta
jeszcze w ubiegłym tysiącleciu.<br>&#149; Pochodzi od głebokiego koloru wody w oceanie, który otacza wyspę.<br>&#149; Nie bez znaczenia jest jeszcze specyficzny, wilgotny i ciepły mikroklimat, dzięki któremu na wyspie prawie przez cały rok jest zielono.<br><br>&lt;tit&gt;METROfakty / Irlandia w liczbach&lt;/&gt;<br><br>&lt;&#149; Irlandia - wyspiarskie państwo w płn-zach. części kontynentu europejskiego.<br&gt;&#149; Zajmuje większą część wyspy Irlandia u zachodnich wybrzeży Wielkiej Brytanii.<br>&#149; Obszar 70 283 km kw.<br>&#149; Graniczy na północnym wschodzie z należącą do Wielkiej Brytanii Irlandią Północną.<br>&#149; Północne i zachodnie wybrzeża Irlandii oblewa Ocean Atlantycki, wschodnie i południowo-wschodnie Morze Irlandzkie i Kanał św. Jerzego.<br>&#149; Podzielona administracyjnie na 4 prowincje z 29 hrabstwami oraz 4 tzw. miasta
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego