Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 13.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
się jednak, że uda się przy tej okazji ujawnić nowe dokumenty dotyczące katastrofy gibraltarskiej, w której zginął premier Władysław Sikorski.
- Nie mamy zupełnie szans na uzyskanie dostępu do akt operacyjnych wywiadu, których Brytyjczycy praktycznie nie ujawniają - mówi profesor Nałęcz.
Według oficjalnych źródeł po wojnie archiwa polskiej "dwójki" zostały w Wielkiej Brytanii zniszczone jako rzekomo bezwartościowe, a olbrzymia praca, którą wykonało tysiące polskich żołnierzy wywiadu - zdaniem m.in. Jana Nowaka-Jeziorańskiego i naszych historyków - konsekwentnie pomijana jest w analizach i dokumentacyjnych opracowaniach na Zachodzie.


TEATR
"Wesołe kumoszki" Piotra Cieplaka
Śmiesznie, gorzko
Wczoraj w Teatrze Powszechnym w Warszawie odbyła się premiera "Wesołych kumoszek
się jednak, że uda się przy tej okazji ujawnić nowe dokumenty dotyczące katastrofy gibraltarskiej, w której zginął premier &lt;name type="person"&gt;Władysław Sikorski&lt;/name&gt;.<br>- Nie mamy zupełnie szans na uzyskanie dostępu do akt operacyjnych wywiadu, których Brytyjczycy praktycznie nie ujawniają - mówi profesor &lt;name type="person"&gt;Nałęcz&lt;/name&gt;.<br>Według oficjalnych źródeł po wojnie archiwa polskiej "dwójki" zostały w Wielkiej Brytanii zniszczone jako rzekomo bezwartościowe, a olbrzymia praca, którą wykonało tysiące polskich żołnierzy wywiadu - zdaniem m.in. &lt;name type="person"&gt;Jana Nowaka-Jeziorańskiego&lt;/name&gt; i naszych historyków - konsekwentnie pomijana jest w analizach i dokumentacyjnych opracowaniach na &lt;name type="place"&gt;Zachodzie&lt;/name&gt;.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;TEATR<br>&lt;name type="work"&gt;"Wesołe kumoszki"&lt;/name&gt; &lt;name type="person"&gt;Piotra Cieplaka&lt;/name&gt;<br>Śmiesznie, gorzko&lt;/tit&gt;<br>Wczoraj w &lt;name type="org"&gt;Teatrze Powszechnym&lt;/name&gt; w &lt;name type="place"&gt;Warszawie&lt;/name&gt; odbyła się premiera &lt;name type="work"&gt;"Wesołych kumoszek
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego