Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.24
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Urząd nie uwzględnił w tej liczbie robotników sezonowych, którzy zatrudniają się co roku przy pracach w polu czy w szklarniach z kwiatami lub pomidorami, dla których Holandia już jest otwarta. W 2003 roku przewinęło się przez ten kraj 10 tysięcy osób z Europy Środkowej i Wschodniej.
Dotychczas tylko rządy Wielkiej Brytanii i Irlandii zadeklarowały, że nie będą stosować żadnych ograniczeń wobec pracowników z nowych państw członkowskich. Najostrzejsze restrykcje obowiązywać będą w Niemczech i Austrii. Tamtejsze rynki mają być zamknięte co najmniej do 2009 roku.
PAP


Indie
Rozpoczął się dialog z kaszmirskimi separatystami
Początek przełomu

Premier Indii Atal Behari Vajpayee spotkał się
Urząd nie uwzględnił w tej liczbie robotników sezonowych, którzy zatrudniają się co roku przy pracach w polu czy w szklarniach z kwiatami lub pomidorami, dla których &lt;name type="place"&gt;Holandia&lt;/&gt; już jest otwarta. W 2003 roku przewinęło się przez ten kraj 10 tysięcy osób z &lt;name type="place"&gt;Europy Środkowej&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Wschodniej&lt;/&gt;.<br>Dotychczas tylko rządy &lt;name type="place"&gt;Wielkiej Brytanii&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Irlandii&lt;/&gt; zadeklarowały, że nie będą stosować żadnych ograniczeń wobec pracowników z nowych państw członkowskich. Najostrzejsze restrykcje obowiązywać będą w &lt;name type="place"&gt;Niemczech&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Austrii&lt;/&gt;. Tamtejsze rynki mają być zamknięte co najmniej do 2009 roku.<br>&lt;au&gt;PAP&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Indie&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Rozpoczął się dialog z kaszmirskimi separatystami&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Początek przełomu&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Premier &lt;name type="place"&gt;Indii&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Atal Behari Vajpayee&lt;/&gt; spotkał się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego