Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Belgradzie sondażu prawie połowa ankietowanych uznała, że wydanie Mladicia trybunałowi w Hadze nie leży w interesie Serbii. Na pytanie, czy jest on winny zbrodni, twierdząco odpowiedziało zaledwie 8 proc. respondentów, podczas gdy 23 proc. uważa, że jest niewinny, a dla 24 proc. jest on bohaterem.
Belgradzki dziennik "Politika" twierdzi, że CIA i brytyjski wywiad MI6 opracowały plan zatrzymania ukrywających się zbrodniarzy. Ma to być "najbardziej spektakularna operacja komandosów od zakończenia drugiej wojny światowej". Do jej przeprowadzenia mają zostać zaangażowane najbardziej elitarne brytyjskie jednostki i komandosi z amerykańskiej Delty, wspierani przez lotnictwo NATO. Cała akcja ma trwać najwyżej cztery godziny.
W czerwcu
Belgradzie&lt;/&gt; sondażu prawie połowa ankietowanych uznała, że wydanie &lt;name type="person"&gt;Mladicia&lt;/&gt; trybunałowi w &lt;name type="place"&gt;Hadze&lt;/&gt; nie leży w interesie &lt;name type="place"&gt;Serbii&lt;/&gt;. Na pytanie, czy jest on winny zbrodni, twierdząco odpowiedziało zaledwie 8 proc. respondentów, podczas gdy 23 proc. uważa, że jest niewinny, a dla 24 proc. jest on bohaterem.<br>Belgradzki dziennik &lt;name type="tit"&gt;"Politika"&lt;/&gt; twierdzi, że &lt;name type="org"&gt;CIA&lt;/&gt; i brytyjski wywiad &lt;name type="org"&gt;MI6&lt;/&gt; opracowały plan zatrzymania ukrywających się zbrodniarzy. Ma to być "najbardziej spektakularna operacja komandosów od zakończenia drugiej wojny światowej". Do jej przeprowadzenia mają zostać zaangażowane najbardziej elitarne brytyjskie jednostki i komandosi z amerykańskiej &lt;name type="org"&gt;Delty&lt;/&gt;, wspierani przez lotnictwo &lt;name type="org"&gt;NATO&lt;/&gt;. Cała akcja ma trwać najwyżej cztery godziny.<br>W czerwcu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego