Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
watażkowie cenią sobie ponoć pobyt w poukładanym świecie oddziału dla niebezpiecznych. Ostatni polski k.s. (skazany na śmierć), odsiadujący dożywocie Henryk M., siedmiokrotny zabójca, odmawia co prawda - nawet za wysoką gażę - kontaktu z dziennikarzami, ale z kadrą oddziału zaczyna już rozmawiać pełnymi zdaniami.
A poza wszystkim, jak wynika z badań Centralnego Zarządu Służby Więziennej, większość osadzonych kojarzonych z przestępczością zorganizowaną dba o swój więzienny wizerunek. Unikają niepotrzebnych kłopotów. Ponad 80 proc. zachowuje się "pozytywnie" lub "poprawnie". Ponad połowa korzysta z oferty kulturalno-oświatowej. Zdecydowana większość nie wydaje się być zainteresowana aktywnym uczestnictwem w podkulturze więziennej.

Autor jest rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu
watażkowie cenią sobie ponoć pobyt w poukładanym świecie oddziału dla niebezpiecznych. Ostatni polski k.s. (skazany na śmierć), odsiadujący dożywocie Henryk M., siedmiokrotny zabójca, odmawia co prawda - nawet za wysoką gażę - kontaktu z dziennikarzami, ale z kadrą oddziału zaczyna już rozmawiać pełnymi zdaniami.<br>A poza wszystkim, jak wynika z badań Centralnego Zarządu Służby Więziennej, większość osadzonych kojarzonych z przestępczością zorganizowaną dba o swój więzienny wizerunek. Unikają niepotrzebnych kłopotów. Ponad 80 proc. zachowuje się "pozytywnie" lub "poprawnie". Ponad połowa korzysta z oferty kulturalno-oświatowej. Zdecydowana większość nie wydaje się być zainteresowana aktywnym uczestnictwem w podkulturze więziennej.<br><br>Autor jest rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego