Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fronda
Nr: 9.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
Normy te nie były definitywnie ustalone, nawet w ramach rabinizmu, dlatego dyskusje, jakie spotykamy w Ewangeliach, są rzeczą normalną i mają swój "Sitz im Leben".

Oczekiwanie Wielkiego Odnowiciela, Wysłannika Bożego, a jednocześnie Sługi YHWH - było prawie powszechne wówczas w Izraelu; przyjęło się nazywać Go Mesjaszem, czyli Pomazańcem, a po grecku Chrystusem. Pytano i Jana Chrzciciela, a i samego Jezusa, czy jest Chrystusem (Mesjaszem).

Rozumiem, że powstały pewne skojarzenia, z których trudno się uwolnić, ale nie można mówić o odrzuceniu przez judaizm Chrystusa jako Mesjasza.

Skądinąd - to już uwaga dodatkowa - nie powinno się mówić ani "Boże Narodzenie", ani "Boże Ciało", bo tego
Normy te nie były definitywnie ustalone, nawet w ramach rabinizmu, dlatego dyskusje, jakie spotykamy w Ewangeliach, są rzeczą normalną i mają swój &lt;foreign&gt;"Sitz im Leben"&lt;/&gt;.<br><br> Oczekiwanie Wielkiego Odnowiciela, Wysłannika Bożego, a jednocześnie Sługi YHWH - było prawie powszechne wówczas w Izraelu; przyjęło się nazywać Go Mesjaszem, czyli Pomazańcem, a po grecku Chrystusem. Pytano i Jana Chrzciciela, a i samego Jezusa, czy jest Chrystusem (Mesjaszem).<br><br> Rozumiem, że powstały pewne skojarzenia, z których trudno się uwolnić, ale nie można mówić o odrzuceniu przez judaizm Chrystusa jako Mesjasza.<br><br> Skądinąd - to już uwaga dodatkowa - nie powinno się mówić ani "Boże Narodzenie", ani "Boże Ciało", bo tego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego