Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 15
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
zmarłego podziękowania złożył Maciej Gąsienica. W czasie opuszczania trumny do grobu i usypywania mogiły grała muzyka góralska z Janem Karpielem Bułecką.
Tadeusz Gąsienica Giewont spoczął na Starym Cmentarzu, w pobliżu znanych przewodników tatrzańskich Macieja Sieczki, Jędrzeja Wali i Józefa Krzeptowskiego. Tworzył on historię ratownictwa i przewodnictwa tatrzańskiego lat powojennych.

Ciesyły Cie hole, na gęsiołkak granie, Twoja dusa w holak na wieki ostanie

Apoloniusz RajwaSukces logiki

Tak dyrektor Państwowych Kolei Linowych Ryszard Antoszyk nazwał mającą już wkrótce nastąpić modernizację kolei na Hali Gąsienicowej.
Kolejka na Hali Gąsienicowej zbudowana została w 1962. Jej poprzedniczkami był wyciąg konny, a następnie krótka kolejka krzesełkowa
zmarłego podziękowania złożył Maciej Gąsienica. W czasie opuszczania trumny do grobu i usypywania mogiły grała muzyka góralska z Janem Karpielem Bułecką.<br>Tadeusz Gąsienica Giewont spoczął na Starym Cmentarzu, w pobliżu znanych przewodników tatrzańskich Macieja Sieczki, Jędrzeja Wali i Józefa Krzeptowskiego. Tworzył on historię ratownictwa i przewodnictwa tatrzańskiego lat powojennych.<br><br>&lt;dialect&gt;Ciesyły Cie hole, na gęsiołkak granie, Twoja dusa w holak na wieki ostanie&lt;/&gt;<br><br>&lt;au&gt;Apoloniusz Rajwa&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Sukces logiki&lt;/tit&gt;<br><br>Tak dyrektor Państwowych Kolei Linowych Ryszard Antoszyk nazwał mającą już wkrótce nastąpić modernizację kolei na Hali Gąsienicowej.<br>Kolejka na Hali Gąsienicowej zbudowana została w 1962. Jej poprzedniczkami był wyciąg konny, a następnie krótka kolejka krzesełkowa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego