Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
stan i charakter działania (dla celów ruchomych - kierunek i prędkość ruchu), współrzędne środka celu lub głównych jego elementów (współrzędne czoła kolumny), stopień inżynieryjnej rozbudowy, czas pierwszego i ostatniego wykrycia (pierwszego i następnych wcięć) celu, możliwy czas przebywania celu w danym rejonie.


Mjr mgr inż. ANDRZEJ ŁUKA
Por. inż. JAROSŁAW KRASZEWSKI

DOŚWIADCZENIA Z SYSTEMEM "OSA-97"

Automatyzacja systemów dowodzenia i kierowania ogniem to podstawowy i najmniej kosztowny czynnik wzrostu potencjału ogniowego artylerii. Jest to zasadniczy, chociaż nie jedyny argument przemawiający za szybką automatyzacją dowodzenia i kierowania ogniem artylerii.
W 23 Śląskiej Brygadzie Artylerii wprowadzono roboczą wersję systemu kierowania ogniem pod nazwą OSA
stan i charakter działania (dla celów ruchomych - kierunek i prędkość ruchu), współrzędne środka celu lub głównych jego elementów (współrzędne czoła kolumny), stopień inżynieryjnej rozbudowy, czas pierwszego i ostatniego wykrycia (pierwszego i następnych wcięć) celu, możliwy czas przebywania celu w danym rejonie.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;au&gt;Mjr mgr inż. ANDRZEJ ŁUKA<br>Por. inż. JAROSŁAW KRASZEWSKI&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;DOŚWIADCZENIA Z SYSTEMEM "OSA-97"&lt;/&gt;<br><br>Automatyzacja systemów dowodzenia i kierowania ogniem to podstawowy i najmniej kosztowny czynnik wzrostu potencjału ogniowego artylerii. Jest to zasadniczy, chociaż nie jedyny argument przemawiający za szybką automatyzacją dowodzenia i kierowania ogniem artylerii.<br>W 23 Śląskiej Brygadzie Artylerii wprowadzono roboczą wersję systemu kierowania ogniem pod nazwą OSA
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego