Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
polietylenu powstaje od 0,1 do 0,2 m3 ścieków na tonę wyrobu.
4.3.Sposoby oczyszczania ścieków rafineryjnych
4.3.1.Oczyszczanie mechaniczne
Mechaniczne oczyszczanie ścieków rafineryjnych sprowadza się głównie do wydzielenia produktów naftowych. Proces ten prowadzony jest w separatorach grawitacyjnych zwykłych, z wypełnieniem płytowym lub z wkładem koalescencyjnym. Deklarowana skuteczność tych ostatnich to 5g/m3 pozostałych substancji ropopochodnych w odpływie.
Na rysunku 4.2 przedstawiono separator grawitacyjny, na rys.4.3 separator płytowy CPI firmy Lurgi, zainstalowany w Rafinerii Gdańskiej, a na rys.4.4 separator koalescencyjny.
W Stanach Zjednoczonych popularny jest separator API (American Petroleum Institute). Kilka przykładów
polietylenu powstaje od 0,1 do 0,2 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; ścieków na tonę wyrobu.<br>&lt;tit1&gt;4.3.Sposoby oczyszczania ścieków rafineryjnych&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;4.3.1.Oczyszczanie mechaniczne&lt;/&gt;<br>Mechaniczne oczyszczanie ścieków rafineryjnych sprowadza się głównie do wydzielenia produktów naftowych. Proces ten prowadzony jest w separatorach grawitacyjnych zwykłych, z wypełnieniem płytowym lub z wkładem koalescencyjnym. Deklarowana skuteczność tych ostatnich to 5g/m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; pozostałych substancji ropopochodnych w odpływie.<br>Na rysunku 4.2 przedstawiono separator grawitacyjny, na rys.4.3 separator płytowy CPI firmy Lurgi, zainstalowany w Rafinerii Gdańskiej, a na rys.4.4 separator koalescencyjny.<br>W Stanach Zjednoczonych popularny jest separator API (American Petroleum Institute). Kilka przykładów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego