Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2930
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
brudu z duszy przeklętych Irlandczyków. McDonagh wcale się nie wymądrza, nie udaje, że wie, co byłoby dla tych ludzi lepsze. Nie ma happy endu i nie ma odpowiedzi, dlaczego tyle zła w świecie. Ale jest nadzieja - malutka jak kamyczek znaleziony na brzegu jeziora. Podoba mi się ta irlandzka powściągliwość.


Łukasz Drewniak

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Scena Miniatura, "Na zachód od Shannon" Martina McDonagha, reżyseria: Katarzyna Deszcz, scenografia: Andrzej Sadowski, muzyka: Krzysztof Suchodolski.
Premiera: 12 maja 2001
brudu z duszy przeklętych Irlandczyków. &lt;name type="person"&gt;McDonagh&lt;/&gt; wcale się nie wymądrza, nie udaje, że wie, co byłoby dla tych ludzi lepsze. Nie ma &lt;foreign lang="eng"&gt;happy endu&lt;/&gt; i nie ma odpowiedzi, dlaczego tyle zła w świecie. Ale jest nadzieja - malutka jak kamyczek znaleziony na brzegu jeziora. Podoba mi się ta irlandzka powściągliwość.<br><br><br>&lt;au&gt;Łukasz Drewniak&lt;/&gt;<br><br>Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Scena Miniatura, &lt;name type="tit"&gt;"Na zachód od Shannon"&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Martina McDonagha&lt;/&gt;, reżyseria: Katarzyna Deszcz, scenografia: Andrzej Sadowski, muzyka: Krzysztof Suchodolski.<br>Premiera: 12 maja 2001
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego