Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Premier powiedział Rumsfeldowi, że Polska jest zainteresowana pozyskaniem amerykańskich bezzałogowych samolotów rozpoznawczych, które mogłyby być zastosowane do ochrony naszych wschodnich granic. Rumsfeld, który udaje się właśnie z wizytą na Ukrainę, pytał o naszą ocenę sytuacji w tym kraju, a także w Iraku.
z WaszyngtonuNiemcy

Rząd chce rozmawiać z wypędzonymi

Dyskretna wymiana poglądów

Rząd Niemiec jest gotowy do rozmów z kierowanym przez Erikę Steinbach Związkiem Wypędzonych o sposobach rozwiązania kwestii odszkodowań za mienie pozostawione po drugiej wojnie światowej w Polsce.
Zastępca rzecznika rządu Hans-Hermann Langguth powiedział wczoraj, że nie wyklucza rozmów z panią Steinbach. Langguth dodał, że takiej dyskusji ze
Premier powiedział &lt;name type="person"&gt;Rumsfeldowi&lt;/&gt;, że &lt;name type="place"&gt;Polska&lt;/&gt; jest zainteresowana pozyskaniem amerykańskich bezzałogowych samolotów rozpoznawczych, które mogłyby być zastosowane do ochrony naszych wschodnich granic. &lt;name type="person"&gt;Rumsfeld&lt;/&gt;, który udaje się właśnie z wizytą na &lt;name type="place"&gt;Ukrainę&lt;/&gt;, pytał o naszą ocenę sytuacji w tym kraju, a także w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;&lt;gap&gt; z Waszyngtonu&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Niemcy&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Rząd chce rozmawiać z wypędzonymi&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Dyskretna wymiana poglądów&lt;/&gt;<br><br>Rząd &lt;name type="place"&gt;Niemiec&lt;/&gt; jest gotowy do rozmów z kierowanym przez &lt;name type="person"&gt;Erikę Steinbach&lt;/&gt; &lt;name type="org"&gt;Związkiem Wypędzonych&lt;/&gt; o sposobach rozwiązania kwestii odszkodowań za mienie pozostawione po drugiej wojnie światowej w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt;.<br>Zastępca rzecznika rządu &lt;name type="person"&gt;Hans-Hermann Langguth&lt;/&gt; powiedział wczoraj, że nie wyklucza rozmów z panią &lt;name type="person"&gt;Steinbach&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Langguth&lt;/&gt; dodał, że takiej dyskusji ze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!