Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
Zabudowa wokół Rynku domami z XIXw. (dom nr 26 z końca XVIIIw.). Na wsch. od Rynku przy ul. Łazienkowej klasycystyczny budynek synagogi z 1815. Kościół paraf. neobarokowy z 1911 wg proj. R.
Sławskiego. Ze starego kościoła zachowany barokowy ołtarz główny, a wśród mobiliów portret trumienny Marcina Olszewskiego z ok. 1700.
Ewangelicki kościół z końca XIXw. Godna uwagi jest dwupoziomowa stacja kolej. z 1875 powstała przy skrzyżowaniu dwóch linii kolej.
Na zach. od miasta, 1km na pn. od szosy E67 (nr 8) do Sycowa - grodzisko "Kopiec", miejsce d. grodu kępińskiego (patrz wyżej).

W Kępnie początek wariantu 4.2. przez Wieruszów, Bolesławiec do
Zabudowa wokół Rynku domami z XIXw. (dom nr 26 z końca XVIIIw.). Na wsch. od Rynku przy ul. Łazienkowej klasycystyczny budynek synagogi z 1815. Kościół paraf. neobarokowy z 1911 wg proj. R.<br>Sławskiego. Ze starego kościoła zachowany barokowy ołtarz główny, a wśród mobiliów portret trumienny Marcina Olszewskiego z ok. 1700.<br>Ewangelicki kościół z końca XIXw. Godna uwagi jest dwupoziomowa stacja kolej. z 1875 powstała przy skrzyżowaniu dwóch linii kolej.<br>Na zach. od miasta, 1km na pn. od szosy E67 (nr 8) do Sycowa - grodzisko "Kopiec", miejsce d. grodu kępińskiego (patrz wyżej).<br><br>W Kępnie początek wariantu 4.2. przez Wieruszów, Bolesławiec do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego