Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 03.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
pięciu dni natrafiłem w telewizji na reklamy 23 rozmaitych preparatów, w których przekonująco informowano o niezwykłej skuteczności, ani słowem nie wspominając o ewentualnych działaniach niepożądanych.
- To nie jest zdrowa sytuacja, gdy mamy na rynku 41 różnych preparatów z kwasem salicylowym i 47 z paracetamolem - mówi prof. Witold Gumułka kierujący Zakładem Farmakodynamiki w warszawskiej Akademii Medycznej. - Obydwie substancje są dobrymi środkami przeciwgorączkowymi i przeciwbólowymi, ale stosowane w nadmiarze nie są pozbawione działań niepożądanych. Wypróbowując leki pod różną nazwą handlową, pacjent może łatwo przekroczyć dopuszczalną dawkę.

Gorączkowa kuracja

Nie pomagają dwie tabletki Apapu zawierające po 500 mg paracetamolu? Chory siega więc po Panadol
pięciu dni natrafiłem w telewizji na reklamy 23 rozmaitych preparatów, w których przekonująco informowano o niezwykłej skuteczności, ani słowem nie wspominając o ewentualnych działaniach niepożądanych.<br>- To nie jest zdrowa sytuacja, gdy mamy na rynku 41 różnych preparatów z kwasem salicylowym i 47 z paracetamolem - mówi prof. Witold Gumułka kierujący Zakładem Farmakodynamiki w warszawskiej Akademii Medycznej. - Obydwie substancje są dobrymi środkami przeciwgorączkowymi i przeciwbólowymi, ale stosowane w nadmiarze nie są pozbawione działań niepożądanych. Wypróbowując leki pod różną nazwą handlową, pacjent może łatwo przekroczyć dopuszczalną dawkę. <br><br>&lt;tit&gt;Gorączkowa kuracja&lt;/&gt;<br><br>Nie pomagają dwie tabletki Apapu zawierające po 500 mg paracetamolu? Chory siega więc po Panadol
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego