Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Geograficzny
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1977
to za sobą rozwój budownictwa indywidualnego i znaczne przyrosty ludności w osiedlach dogodnie połączonych komunikacyjnie z miejscami pracy. Sprzyja też tym tendencjom rozdrobnienie rolnictwa polskiego, ułatwiające łączenie pracy poza rolnictwem z pracą w rolnictwie. O tego rodzaju tendencjach świadczą przekształcenia w strukturze zawodowej ludności wsi w latach 1950-1974.
Ostatnio GUS opublikował materiały, które pozwalają prześledzić to zjawisko w układzie administracyjnym z dnia 1 VI 1975 r. Dane te są nieco zaniżone, gdyż nie obejmują obszarów wiejskich do 1975 r. włączonych do terenów miejskich, ale i tak kierunek procesu jest jednoznaczny (zestawienie 3).
Ludność nierolnicza na wsi w ciągu blisko 25
to za sobą rozwój budownictwa indywidualnego i znaczne przyrosty ludności w osiedlach dogodnie połączonych komunikacyjnie z miejscami pracy. Sprzyja też tym tendencjom rozdrobnienie rolnictwa polskiego, ułatwiające łączenie pracy poza rolnictwem z pracą w rolnictwie. O tego rodzaju tendencjach świadczą przekształcenia w strukturze zawodowej ludności wsi w latach 1950-1974.<br>Ostatnio GUS opublikował materiały, które pozwalają prześledzić to zjawisko w układzie administracyjnym z dnia 1 VI 1975 r. Dane te są nieco zaniżone, gdyż nie obejmują obszarów wiejskich do 1975 r. włączonych do terenów miejskich, ale i tak kierunek procesu jest jednoznaczny (zestawienie 3).<br>Ludność nierolnicza na wsi w ciągu blisko 25
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego