Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wczoraj w niewielkich odstępach czasu bomby podłożone przez zbrojną organizację baskijskich separatystów. ETA chce pokazać, że mimo ciosów zadanych jej ostatnio przez hiszpańską i francuską policję, nadal jest w stanie zabijać, jeśli tylko zechce.
Tym razem nie chciała nikogo zabić. Zanim wybuchły bomby, dwaj anonimowi rozmówcy dokładnie poinformowali baskijską gazetę "Gara", gdzie i kiedy nastąpią eksplozje. Uczynili to z odpowiednim wyprzedzeniem, aby policja zdążyła ewakuować ludzi ze wskazanych miejsc. Niemniej pięć osób, w tym czterech policjantów, zostało lekko rannych. Straty materialne są niewielkie, bo ładunki wybuchowe miały niewielką siłę rażenia.
Poniedziałek był w Hiszpanii dniem wolnym od pracy. Świętowano 26. rocznicę
wczoraj w niewielkich odstępach czasu bomby podłożone przez zbrojną organizację baskijskich separatystów. &lt;name type="org"&gt;ETA&lt;/&gt; chce pokazać, że mimo ciosów zadanych jej ostatnio przez hiszpańską i francuską policję, nadal jest w stanie zabijać, jeśli tylko zechce.<br>Tym razem nie chciała nikogo zabić. Zanim wybuchły bomby, dwaj anonimowi rozmówcy dokładnie poinformowali baskijską gazetę &lt;name type="tit"&gt;"Gara"&lt;/&gt;, gdzie i kiedy nastąpią eksplozje. Uczynili to z odpowiednim wyprzedzeniem, aby policja zdążyła ewakuować ludzi ze wskazanych miejsc. Niemniej pięć osób, w tym czterech policjantów, zostało lekko rannych. Straty materialne są niewielkie, bo ładunki wybuchowe miały niewielką siłę rażenia.<br>Poniedziałek był w &lt;name type="place"&gt;Hiszpanii&lt;/&gt; dniem wolnym od pracy. Świętowano 26. rocznicę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego