Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.06 (31)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Adam Rotfeld (66 l.).
BB

Ułaskawić taksówkarza!
Po wczorajszej publikacji Faktu o taksówkarzu z Bydgoszczy, który został skazany za to, że nie dał się zabić, zareagowało Stowarzyszenie Przeciwko Zbrodni.
Jak zapowiedział jego szef Krzysztof Orszagh, poprze prośbę do prezydenta RP o ułaskawienie, wniesie do prokuratora generalnego o rewizję nadzwyczajną.
GD

Gnijące głowy zwierząt
W najbardziej znanym zoo w Polsce, we Wrocławiu zalegał stos gnijących głów zwierząt. Dyrektorowi ogrodu Antoniemu Gucwińskiemu (71 l.) za złamanie prawa grozi do 3 lat więzienia.
Szczątki powinny trafić do chłodni bądź zostać zutylizowane. Dyr. Gucwiński stwierdził jednak, że nie ma na to pieniędzy.
MS

Sekciarka uczy
Adam Rotfeld&lt;/&gt; (66 l.).<br>&lt;au&gt;BB&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Ułaskawić taksówkarza!&lt;/&gt;<br>Po wczorajszej publikacji &lt;name type="tit"&gt;Faktu&lt;/&gt; o taksówkarzu z &lt;name type="place"&gt;Bydgoszczy&lt;/&gt;, który został skazany za to, że nie dał się zabić, zareagowało &lt;name type="org"&gt;Stowarzyszenie Przeciwko Zbrodni&lt;/&gt;.<br>Jak zapowiedział jego szef &lt;name type="person"&gt;Krzysztof Orszagh&lt;/&gt;, poprze prośbę do prezydenta &lt;name type="place"&gt;RP&lt;/&gt; o ułaskawienie, wniesie do prokuratora generalnego o rewizję nadzwyczajną.<br>&lt;gap&gt;&lt;au&gt;GD&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Gnijące głowy zwierząt&lt;/&gt;<br>W najbardziej znanym zoo w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt;, we &lt;name type="place"&gt;Wrocławiu&lt;/&gt; zalegał stos gnijących głów zwierząt. Dyrektorowi ogrodu &lt;name type="person"&gt;Antoniemu Gucwińskiemu&lt;/&gt; (71 l.) za złamanie prawa grozi do 3 lat więzienia.<br>Szczątki powinny trafić do chłodni bądź zostać zutylizowane. Dyr. &lt;name type="person"&gt;Gucwiński&lt;/&gt; stwierdził jednak, że nie ma na to pieniędzy.<br>&lt;au&gt;MS&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Sekciarka uczy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego