Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
podhalańskie i tatrzańskie do swej twórczości, inni nie; jedni bywali tu systematycznie, inni sporadycznie, a jeszcze inni, dłużej lub krócej, mieszkali tu na stałe. Ich pobyty w Zakopanem przypominają liczne tablice pamiątkowe, umieszczone na ścianach domów, w których mieszkali. Kilku słynnych zakopiańczyków doczekało się pod Giewontem muzeów biograficznych.

4 a. "Harenda"

Muzeum Jana Kasprowicza, osiedle Harenda 12 a. Dom z pamiątkami po wielkim poecie, mauzoleum. Czynne codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, w godz. 10.15-15.15. Grupy wycieczkowe powinny wcześniej zgłaszać chęć zwiedzenia muzeum, by nie narażać się na długie czekanie.

Wycieczkę rozpoczynamy od zakopiańskiego przysiółka Harenda, gdzie nad wysoką skarpą
podhalańskie i tatrzańskie do swej twórczości, inni nie; jedni bywali tu systematycznie, inni sporadycznie, a jeszcze inni, dłużej lub krócej, mieszkali tu na stałe. Ich pobyty w Zakopanem przypominają liczne tablice pamiątkowe, umieszczone na ścianach domów, w których mieszkali. Kilku słynnych zakopiańczyków doczekało się pod Giewontem muzeów biograficznych. <br><br>&lt;tit&gt;4 a. "Harenda"&lt;/&gt;<br><br> Muzeum Jana Kasprowicza, osiedle Harenda 12 a. Dom z pamiątkami po wielkim poecie, mauzoleum. Czynne codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, w godz. 10.15-15.15. Grupy wycieczkowe powinny wcześniej zgłaszać chęć zwiedzenia muzeum, by nie narażać się na długie czekanie.<br><br> Wycieczkę rozpoczynamy od zakopiańskiego przysiółka Harenda, gdzie nad wysoką skarpą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego