Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
i ewentualnie Austrii, Szwecji i Norwegii187.
Szef Biura Przemysłu Wojennego, płk inż. Otton Czuruk, po uzyskaniu pozytywnych stanowisk szefów Oddziałów I i II MSWojsk. oraz dowódcy broni pancernych, zawiadomił w lutym 1937 r. dyrektora "Sepewe", iż II wiceminister MSWojsk. "Wyraził zgodę na oferowanie peryskopów systemu Gundlacha za granicę z wyjątkiem Hiszpanii, Litwy i ZSRR".
Sądzić należy, że nie doszło do zawarcia kontraktów na eksport gotowych peryskopów, jak również sprzedaży licencji na ich produkcję do któregokolwiek z wymienionych krajów, gdyż potrzeby polskiej armii na omawiane peryskopy w pełni wyczerpywały ówczesne możliwości produkcyjne firmy J. Bujaka.
Mimo iż nie sprzedano za granicę licencji
i ewentualnie Austrii, Szwecji i Norwegii187.<br>Szef Biura Przemysłu Wojennego, płk inż. Otton Czuruk, po uzyskaniu pozytywnych stanowisk szefów Oddziałów I i II MSWojsk. oraz dowódcy broni pancernych, zawiadomił w lutym 1937 r. dyrektora "Sepewe", iż II wiceminister MSWojsk. "Wyraził zgodę na oferowanie peryskopów systemu Gundlacha za granicę z wyjątkiem Hiszpanii, Litwy i ZSRR".<br>Sądzić należy, że nie doszło do zawarcia kontraktów na eksport gotowych peryskopów, jak również sprzedaży licencji na ich produkcję do któregokolwiek z wymienionych krajów, gdyż potrzeby polskiej armii na omawiane peryskopy w pełni wyczerpywały ówczesne możliwości produkcyjne firmy J. Bujaka.<br>Mimo iż nie sprzedano za granicę licencji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego