Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
następnym pokoleniom.
Powstają więc nowe antybiotyki, a bakterie znajdują nowe sposoby ich "obchodzenia". Dane z 10 proc. polskich szpitali wskazują, że już co dziesiąty chory zakażony gronkowcem złocistym może nosić drobnoustrój oporny na antybiotyki.

Antybiotyki i dendrymery to jeszcze nie wszystkie działa, jakie medycyna wytoczyła przeciw drobnoustrojom. We wrocławskim Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN od ponad 50 lat eksperymentuje się z wirusami, które niszczą bakterie, nie robiąc przy tym krzywdy człowiekowi. To bakteriofagi - pożeracze bakterii. Występują praktycznie wszędzie - w ludzkich płynach ustrojowych, wodzie, jedzeniu. W kiszonej kapuście jest ich oko-ło 30 gatunków.

Pierwszym, który je zaobserwował, był Ernest Hankin
następnym pokoleniom. <br>Powstają więc nowe antybiotyki, a bakterie znajdują nowe sposoby ich "obchodzenia". Dane z 10 proc. polskich szpitali wskazują, że już co dziesiąty chory zakażony gronkowcem złocistym może nosić drobnoustrój oporny na antybiotyki. <br><br>Antybiotyki i dendrymery to jeszcze nie wszystkie działa, jakie medycyna wytoczyła przeciw drobnoustrojom. We wrocławskim Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN od ponad 50 lat eksperymentuje się z wirusami, które niszczą bakterie, nie robiąc przy tym krzywdy człowiekowi. To bakteriofagi - pożeracze bakterii. Występują praktycznie wszędzie - w ludzkich płynach ustrojowych, wodzie, jedzeniu. W kiszonej kapuście jest ich oko-ło 30 gatunków. <br><br>Pierwszym, który je zaobserwował, był Ernest Hankin
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego