Typ tekstu: Książka
Autor: Bilica Jerzy
Tytuł: Telefony z Eufonii. Felietony wygłaszane 1991-1992 w Programie II Polskiego Radia
Rok wydania: 1995
Lata powstania: 1991-1992
czym w istocie każdy z nas marzy. Radiowy felietonista czy korespondent z mało znanego kraju nie jest tu wcale wyjątkiem. On także wysyła w eter sygnały, daje Wam znać o sobie i czujnie Waszych głosów nadsłuchuje.
Kim jesteś, wypatrywany przezeń Człowieku? Kim jesteś człowieku wobec człowieka? Przyjacielem mu czy wrogiem? Inką czy żołnierzem Pizarra? Czy z wyżyn swojego intelektu traktujesz go z politowaniem, czy też w lenistwie swoim lub w niemocy nie jesteś w stanie wspiąć się na pagórki jego myślenia? Czy nie widzisz, że on widzi, że nie widzisz, czy też widzisz, że nie widzi, że widzisz?
25 sierpnia 1992
czym w istocie każdy z nas marzy. Radiowy felietonista czy korespondent z mało znanego kraju nie jest tu wcale wyjątkiem. On także wysyła w eter sygnały, daje Wam znać o sobie i czujnie Waszych głosów nadsłuchuje.<br>Kim jesteś, wypatrywany przezeń Człowieku? Kim jesteś człowieku wobec człowieka? Przyjacielem mu czy wrogiem? Inką czy żołnierzem Pizarra? Czy z wyżyn swojego intelektu traktujesz go z politowaniem, czy też w lenistwie swoim lub w niemocy nie jesteś w stanie wspiąć się na pagórki jego myślenia? Czy nie widzisz, że on widzi, że nie widzisz, czy też widzisz, że nie widzi, że widzisz?<br>25 sierpnia 1992
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego