Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Dziewczyna z Ipanemy
Rok: 2003
patrz w te strone, chłopce - rzucił półgłosem - tutaj majom siedzibe tej swojej partyji od Hitlera, niech go... NSD..., cy jakosi tak.
- No i co tam robią? Mieszka tu ktoś?
- Na stałe tylko stróż, Polak, ale foksdojcz. Jo tam chodzem polić, to syćko widzem. Ale niemieckiego nie wiem, to mało rozumiem. Jakisi urząd tu majom, biurka stojom, sędy portrety tego Hitlera, niech go... Ale Polaków tu nie widzem. A coś to fcioł?
- Nic, tylko wicie, Wassermanówny mnie prosiły, cobym miał na ich dom oko, zanim nie wrócą...
- To juz, chłopce, mozes nie miec. Zydy tu nie wrócom. Niemce bedom to miec zawse
patrz w te strone, chłopce - rzucił półgłosem - tutaj majom siedzibe tej swojej partyji od Hitlera, niech go... NSD..., cy jakosi tak.<br>- No i co tam robią? Mieszka tu ktoś?<br>- Na stałe tylko stróż, Polak, ale foksdojcz. Jo tam chodzem polić, to syćko widzem. Ale niemieckiego nie wiem, to mało rozumiem. Jakisi urząd tu majom, biurka stojom, sędy portrety tego Hitlera, niech go... Ale Polaków tu nie widzem. A coś to fcioł?<br>- Nic, tylko wicie, Wassermanówny mnie prosiły, cobym miał na ich dom oko, zanim nie wrócą...<br>- To juz, chłopce, mozes nie miec. Zydy tu nie wrócom. Niemce bedom to miec zawse
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!