Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pani
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1993
twórcze i ciekawe życie, chociaż przez cały czas człowiekowi opuszczonemu przez matkę będzie towarzyszyć poczucie sieroctwa.
Opr. Aga
Zdjęcia: Sipa-Press, Gamma

KORZENIAMI KU CHMUROM
Rozmowa ze STASYSEM EIDRIGEVICIUSEM
- Melchior Wańkowicz napisał, że w polskiej literaturze i sztuce najwięcej dokonali artyści z pogranicza kultur. Należeli do nich na przykład Mickiewicz, Jarosław Iwaszkiewicz czy kompozytor i ceniony w świecie malarz litewski Mikołaj Čiurlionis, który kształcił się i pracował w Warszawie. Pan, jako syn Litwinki i Polaka, też wzrastał pod ciśnieniem dwóch kultur, dwóch tradycji.
- Może tak... Po kolejnej mojej wystawie w Tokio część recenzentów pisała, że jestem Polakiem, inni zaś, że Litwinem
twórcze i ciekawe życie, chociaż przez cały czas człowiekowi opuszczonemu przez matkę będzie towarzyszyć poczucie sieroctwa.<br>Opr. &lt;au&gt;Aga&lt;/&gt;<br>Zdjęcia: Sipa-Press, Gamma &lt;/&gt;&lt;page nr=51&gt;<br><br>&lt;div type="convers"&gt;&lt;tit&gt;KORZENIAMI KU CHMUROM&lt;/&gt;<br>Rozmowa ze STASYSEM EIDRIGEVICIUSEM<br> - Melchior Wańkowicz napisał, że w polskiej literaturze i sztuce najwięcej dokonali artyści z pogranicza kultur. Należeli do nich na przykład Mickiewicz, Jarosław Iwaszkiewicz czy kompozytor i ceniony w świecie malarz litewski Mikołaj Čiurlionis, który kształcił się i pracował w Warszawie. Pan, jako syn Litwinki i Polaka, też wzrastał pod ciśnieniem dwóch kultur, dwóch tradycji.<br> - Może tak... Po kolejnej mojej wystawie w Tokio część recenzentów pisała, że jestem Polakiem, inni zaś, że Litwinem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego