Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 06/04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
jest laureatem dwóch Fryderyków i Wiktora. Ich recepta na sukces jest prosta: granie wesołej muzyki, okraszonej dowcipnymi, ale nie pozbawionymi sensu tekstami.
Zespół liczy kilkanaście osób. Łukasz Golec gra na trąbce, Paweł na puzonie. Bracia ponadto są cenionymi muzykami sesyjnymi. Z kolegami z Akademii Muzycznej tworzyli wcześniej jazzową grupę Alchemik. Jazzowe ciągoty słychać na płytach Orkiestry, choć muzyka kapeli opiera się głównie na tradycyjnych rytmach i instrumentach. I pewnie dlatego jest tak popularna. Braciom udało się bowiem zachować ludowość i tradycyjność góralskiej muzyki, jej energię i radość, ale też momentami smutek i zadumę.
Tomasz Kunert
Golec uOrkiestra wystąpi w piątek 6
jest laureatem dwóch Fryderyków i Wiktora. Ich recepta na sukces jest prosta: granie wesołej muzyki, okraszonej dowcipnymi, ale nie pozbawionymi sensu tekstami.<br>Zespół liczy kilkanaście osób. Łukasz Golec gra na trąbce, Paweł na puzonie. Bracia ponadto są cenionymi muzykami sesyjnymi. Z kolegami z Akademii Muzycznej tworzyli wcześniej jazzową grupę Alchemik. Jazzowe ciągoty słychać na płytach Orkiestry, choć muzyka kapeli opiera się głównie na tradycyjnych rytmach i instrumentach. I pewnie dlatego jest tak popularna. Braciom udało się bowiem zachować ludowość i tradycyjność góralskiej muzyki, jej energię i radość, ale też momentami smutek i zadumę.<br>&lt;au&gt;Tomasz Kunert&lt;/&gt;<br>&lt;hi&gt;Golec uOrkiestra wystąpi w piątek 6
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego