Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Głos Pasłęka
Nr: various
Miejsce wydania: Pasłęk
Rok: 2004
Aleksandra swym dyletanctwem jesienią 1935 r., kiedy towarzysząc mu przy wykopaliskach na średniowiecznym grodzisku zwanym Schloßberg w prakwickim lesie powiedział, że znaleziony kamień polny jest starogermańskim młotem.
Karl Wolff namówił Aleksandra Dohnę, by towarzyszył Hitlerowi w drodze powrotnej z Kamieńca do Berlina (z lotniska w Królewie k/Malborka) gdyż w Ju 52-3 M Führera było miejsce wolne. Skorzystał z tej propozycji, chociaż nie miał okazji na osobistą rozmowę z Hitlerem, zajętym podczas lotu na Tempelhof czytaniem książki.
Opr. Lech Słodownik

Aleksander zu Dohna - ostatni książę ze Słobit (część 2)
W swych wspomnieniach książę Aleksander nieŹzwykle ciepło przedstawia okres zamieszkiwania (od
Aleksandra swym dyletanctwem jesienią 1935 r., kiedy towarzysząc mu przy wykopaliskach na średniowiecznym grodzisku zwanym Schloßberg w prakwickim lesie powiedział, że znaleziony kamień polny jest starogermańskim młotem. <br>Karl Wolff namówił Aleksandra Dohnę, by towarzyszył Hitlerowi w drodze powrotnej z Kamieńca do Berlina (z lotniska w Królewie k/Malborka) gdyż w Ju 52-3 M Führera było miejsce wolne. Skorzystał z tej propozycji, chociaż nie miał okazji na osobistą rozmowę z Hitlerem, zajętym podczas lotu na Tempelhof czytaniem książki. <br>&lt;au&gt;Opr. Lech Słodownik&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;Aleksander zu Dohna - ostatni książę ze Słobit (część 2)&lt;/&gt;<br>W swych wspomnieniach książę Aleksander nieŹzwykle ciepło przedstawia okres zamieszkiwania (od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego