Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kuchnia
Nr: 2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
z uporem szukał autentycznych wnętrz, okazało się, że w żadnej historycznej rezydencji w Polsce kuchnia się nie zachowała. W czasach powojennych gospodarcze zaplecza zamków i pałaców nie były bowiem w cenie. Dziewiętnastowieczne urządzenia i narzędzia kuchenne są dziś większą rzadkością niż kosztowne meble i bibeloty z minionych epok.

UCZTOWAŁY TU KORONOWANE GŁOWY
Kuchnia odgrywała ogromną rolę w zamku pszczyńskim, który dla kolejnych właścicieli był siedzibą myśliwską, a z polowaniami nierozerwalnie wiązały się uczty trofealne. Wśród gości zjeżdżających do Pszczyny nie brakowało koronowanych głów. Bywali tu królowie pruscy. W słynącej z żubrów Puszczy Pszczyńskiej chętnie polował cesarz Wilhelm II.
Ojciec bohatera "Białej wizytówki
z uporem szukał autentycznych wnętrz, okazało się, że w żadnej historycznej rezydencji w Polsce kuchnia się nie zachowała. W czasach powojennych gospodarcze zaplecza zamków i pałaców nie były bowiem w cenie. Dziewiętnastowieczne urządzenia i narzędzia kuchenne są dziś większą rzadkością niż kosztowne meble i bibeloty z minionych epok.<br><br>&lt;tit1&gt;UCZTOWAŁY TU KORONOWANE GŁOWY&lt;/tit1&gt;<br>Kuchnia odgrywała ogromną rolę w zamku pszczyńskim, który dla kolejnych właścicieli był siedzibą myśliwską, a z polowaniami nierozerwalnie wiązały się uczty trofealne. Wśród gości zjeżdżających do Pszczyny nie brakowało koronowanych głów. Bywali tu królowie pruscy. W słynącej z żubrów Puszczy Pszczyńskiej chętnie polował cesarz Wilhelm II.<br>Ojciec bohatera "Białej wizytówki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego