Typ tekstu: Książka
Autor: Sejm RP
Tytuł: Kodeks Cywilny
Rok powstania: 1964
posiadacza zależnego albo dzierżyciela.
Art. 351. Przeniesienie posiadania samoistnego na posiadacza zależnego albo na dzierżyciela następuje na mocy samej umowy między stronami.
Art. 352. § 1. Kto faktycznie korzysta z cudzej nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści służebności, jest posiadaczem służebności.
§ 2. Do posiadania służebności stosuje się odpowiednio przepisy o posiadaniu rzeczy.

KSIĘGA TRZECIA
ZOBOWIĄZANIA
Tytuł I.
PRZEPISY OGÓLNE

Art. 353. § 1. Zobowiązanie polega na tym, że wierzyciel może żądać od dłużnika świadczenia, a dłużnik powinien świadczenie spełnić.
§ 2. Świadczenie może polegać na działaniu albo na zaniechaniu.
Art. 353[1]. Strony zawierające umowę mogą ułożyć stosunek prawny według swego uznania, byleby jego treść
posiadacza zależnego albo dzierżyciela.<br>Art. 351. Przeniesienie posiadania samoistnego na posiadacza zależnego albo na dzierżyciela następuje na mocy samej umowy między stronami.<br>Art. 352. § 1. Kto faktycznie korzysta z cudzej nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści służebności, jest posiadaczem służebności.<br>§ 2. Do posiadania służebności stosuje się odpowiednio przepisy o posiadaniu rzeczy.<br><br>&lt;tit&gt;KSIĘGA TRZECIA&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;ZOBOWIĄZANIA&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Tytuł I.&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;PRZEPISY OGÓLNE&lt;/&gt;<br><br>Art. 353. § 1. Zobowiązanie polega na tym, że wierzyciel może żądać od dłużnika świadczenia, a dłużnik powinien świadczenie spełnić.<br>§ 2. Świadczenie może polegać na działaniu albo na zaniechaniu.<br>Art. 353[1]. Strony zawierające umowę mogą ułożyć stosunek prawny według swego uznania, byleby jego treść
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego